Tjedan zdravlja u vrtiću
U suradnji s Hrvatskim zavodom za javno zdravstvo obilježili smo Tjedan zdravlja – tjedan tjelesne aktivnosti. Osim svakodnevnog vježbanja brzine, koordinacije, preciznosti, fleksibilnosti i ravnoteže ponovili smo i koje su to sve dobrobiti redovite tjelesne aktivnosti. Osim što vježbanjem doprinosimo jačanju mišića i kostiju, razvijamo i motoričke vještine, poboljšavamo držanje tijela, ravnotežu i koordinaciju, poboljšavamo kvalitetu sna, koncentraciju i pamćenje, smanjujemo stres i jačamo svoje socijalne vještine. Sve to preduvjet je ne samo za fizičko nego i za mentalno zdravlje, a tjelesna aktivnost od najranije dobi povećava šanse za očuvanje zdravlja kroz cijeli život. Tijekom Tjedna zdravlja bili smo vrijedni, aktivni i znatiželjni, a nastavljamo biti takvi i u svim tjednima koji slijede.
Related Post
Noć knjige
Uključili smo se u manifestaciju „Noć knjige“ koja se organizira na području cijele Republike Hrvatske [...]
Upisi u dječji vrtić
Dragi roditelji! Dječji vrtić „Maslačak“ Nova Bukovica raspisao je natječaj za upis djece u REDOVITI [...]
